Викладач – кандидат технічних наук, доцент Стєрвоєдов Микола Григорович.
Курс – лекційний, з практичними заняттями, 2 кредити, форма контролю знань – залік.
Елементна база електроніки (побутова назва – радіодеталі) — електронні компоненти, які використовуються для виготовлення приладів цифрової і аналогової електроніки. Електронні компоненти діляться, за способом дії в електричному ланцюзі, на активні і пасивні. Мета викладання дисципліни ” Елементна база електроніки ” – дати знання про особливості напівпровідниковій елементній бази, пов’язаній з раціональним вибором електронних приладів та режимів їх роботи в радіоелектронній апаратурі; розвиток навичок самостійного розв’язання задач, пов’язаних з проектуванням та експлуатацією радіоелектронних пристроїв, а також ознайомлення студентів з основами схемотехніки аналогових і цифрових пристроїв що виготовляються за інтегральною технологією, методами їх аналізу, а також формування у студентів знань і умінь, що дозволяють здійснювати схемотехнічне проектування радіоелектронної апаратури, що забезпечує аналогову і цифрову обробку сигналів. Ці знання і уміння мають не лише самостійне значення, але повинні також забезпечити базу для освоєння інших інженерних дисциплін.
Об’єктом вивчення курсу є дискретні і інтегральні напівпровідникові прилади, що використовуються у радіоелектронних пристроях для функціональних перетворень сигналів.
Предметом вивчення – є фізичні принципи дії напівпровідникових приладів, їх характеристики, основні параметри, особливості, режими роботи, які є основою сучасної елементної бази електроніці, а також – принципи функціонування основних аналогових і цифрових пристроїв, їх базових елементів; – проектування схемотехніки цифрових і аналогових пристроїв, що розробляються у тому числі з урахуванням можливості їх реалізації по інтегральної технології; – методи розрахунків, пов’язані з вибором параметрів і режимів роботи.
Завдання навчальної дисципліни – дати студентам теоретичну та практичну підготовку в області проектування та експлуатації технічних засобів сучасної електронної техніки.
У результаті вивчення даного курсу студент повинен
знати: – принципи функціонування основних дискретних і інтегральних аналогових і цифрових приладів та їх базових елементів;
– особливості схемотехніки аналогових і цифрових пристроїв, що враховують
їх реалізацію за інтегральною технологією;
– основні фізичні закономірності та процеси, що виникають у сучасних
електронних дискретних приладах;
– номенклатуру сучасної напівпровідникової елементної бази;
– параметри та характеристики, основні типи напівпровідникової елемент-
ної бази, маркування, позначення;
– особливості застосування та обмеження при експлуатації приладів;
– вплив режимів роботи та зовнішніх факторів на стабільність параметрів;
– можливі практичні застосування електронних приладів як елементної бази у дискретній та інтегральній техніці.
вміти: – грамотно використовувати сучасну дискретну і інтегральну напівпровідникову елементну базу у схемах різного призначення;
– застосовувати методи аналізу аналогових і цифрових пристроїв;
– здійснювати проектування схемотехніки аналогових і цифрових пристроїв, що розробляються, з урахуванням можливості їх реалізації по інтегральній технології; виконувати розрахунки, пов’язані з вибором параметрів і режимів роботи пристроїв;
– пояснювати процеси в напівпровідникових приладах, що впливають на особливості їх схемотехнічного застосування;
– правильно вибирати напівпровідниковій прилад, виходячи з умов експлуатації;
– практично використовувати характеристики електронних приладів, у тому числі вибирати режими їх роботи на постійному струмі, визначати статичні параметри графоаналітичним методом, провадити побудову навантажувальних прямих та динамічних характеристик.
Література
Інформаційні ресурси
1. www.electroclub.info/article/comp_modeling.htm